Novinky

DEN ZEMĚ

V týdnu od 23. 4. do 27. 4 se budou děti zabývat informacemi o ochraně Země. Zjistí, jak důležité je chránit přírodu kolem sebe. Projekt zahájíme v pondělí 23. 4. Dnem Země, který bude spočívat v tom, že si společně uklidíme okolí MŠ. Děti budou pracovat se zahradním náčiním, odklidí staré větvičky, zasadí v okolí MŠ nové květiny atd. Na tento den je důležité děti vhodně obléci a počítat s možným ušpiněním.
Předem vám děkujeme za spolupráci.

EXKURZE DO HASIČÁRNY

Dne 30. 4. 2018 se vypraví třídy Světlušek a Včeliček na exkurzi do hasičárny na Slovanech. Tato akce bude probíhat v dopoledních hodinách. Děti se mohou těšit na ukázku hasičského vybavení a na prohlídku zásahových vozidel. Seznámí se se základními úkoly, které musí hasiči při svém nasazení plnit.

DUHOVÝ CIRKUS
PŘEDMATEMATICKÁ VÝCHOVA PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

Dne 14. 5. 2018 se v 9.15 se předškolní třídy (Světlušky a Včeličky) zúčastní vzdělávacího programu zaměřeného na předmatematickou výchovu: „Duhový cirkus“. Program od společnosti Besedárium pro školky „Duhový cirkus“ se zaměřuje na předmatematickou výchovu. Jedná se o interaktivní program na motivy knihy Duhový cirkus od Petry Neomillnerové (Albatros, 2015). Děti prožijí dobrodružství s hlavními hrdiny tohoto příběhu, zahrají si na cirkusová zvířátka a klauny a v neposlední řadě zachrání opuštěného pejska. Program je inspirován metodou Hejného a konzultován s předními odborníky na tuto metodu. Využívá některá prostředí a principy této metody a hravou formou uvádí děti do tajů matematiky. Originálním způsobem propojuje knižní předlohu a logické hry. Program vychází ze zkušeností s úspěšnými projekty Besedária s „Dobrodružnou matematikou“ pro 1. stupeň ZŠ (Za pokladem Černého piráta a Houstone, máme problém), které se taktéž inspirují metodou profesora Hejného. Tuto akci doporučujeme i z toho důvodu, že metodu Hejného preferuje ve svém vzdělávacím programu ZŠ Easy Start.

NÁVŠTĚVA DIVADLA PLUTO

Ve středu 16. 5. 2018 navštíví třídy Soviček, Žabiček, Včeliček a Světlušek plzeňské Divadlo PLUTO. Pro děti zde bude odehráno zábavně naučné divadelní představení „O pilné Marušce a líné Barušce“ uváděné v rámci 7. ročníku Minifestivalu Česky hezky. Pořad bude zakončen malou divadelní dílnou zaměřenou na základy správné mluvy a komunikace. Odjezd z MŠ je už v 8.30. Ranní svačina bude probíhat od 8.00 do 8.15.

LETNÍ ANGLICKÉ KURZY 2018 ZÁKLADNÍ ŠKOLY EASY START


Kurz 1: The Mixed – up Chameleon (5-6 let)
Termín: 16-20.7.2018
cena: 2 400Kč

Kurz 2: Walking Through the Jungle (letošní 1. a 2.třída = zářijová 2. a 3.třída)
Termín: 23.7-27.7.2018
cena: 2 400Kč

Kurz 3: The Gruffalo (letošní 3. a 4. třída = zářijová 4. a 5. třída)
Termín: 23.7-28.7.2018
cena: 2 400Kč